+420 499 599 800 (po-pá, 8:00 - 17:00)

Televize a satelitní technika

Brouzdání po internetu, instalace oblíbených aplikací, přehrávání hudby a videí, prohlížení fotografií nebo bezdrátové propojení s dalšími chytrými přístroji. To vše zastane moderní televize sama.

Těžký výběr? Hodně produktů?

Zaškrtněte ve filtrech, co je pro vás důležité
Předchozí 1 3 ... 27

Televize a satelitní technika

Chytrá, nebo klasická?

Prostřednictvím chytré televize můžete surfovat po internetu a těžit tak z obsahu mimo TV stanice. Tzv. Smart TV disponují mnoha technologiemi. Po připojení k internetu se přes ně dostanete do aplikací jako Facebook, Youtube nebo Netflix. Umožní zpětné sledování pořadů a mnoho dalších vychytávek jako hraní her či přístup do videoték. Některé televize nabízí i plnohodnotný internetový prohlížeč.

Klasické televize mají podobnou kvalitu obrazu jako Smart TV. Zvládají základní funkce jako sledování TV programů, přehrávání filmů z DVD či Blu-Ray zařízení nebo PC.

Televize dle rozlišení

Rozlišení obrazovky televize určuje kvalitu obrazu. Čím vyšší rozlišení, resp. hustota pixelů, tím ostřejší a kvalitnější obraz. Rozdíl v kvalitě obrazu poznáte obzvlášť u televizí s větší úhlopříčkou.

  • Full HD TV – standard mnoha českých domácností nabízí rozlišení 1 920 × 1 080p.
  • 4K Ultra HD TV – nabízí 4x vyšší rozlišení (3 840 × 2 160p) než Full HD televizory, jsou vhodné pro náročnější zákazníky a těší se stále větší oblibě.
  • 8K Ultra HD TV – poskytují 4x vyšší rozlišení (7 680 × 4 320p) než zařízení vybavená 4K technologií a přenáší bezkonkurenčně nejkvalitnější obraz. V tomto rozlišení je na trhu prozatím užší výběr modelů.

Televize dle úhlopříčky

Jakou úhlopříčku zvolit? Délka vhodné úhlopříčky se odvíjí od několika faktorů. Je třeba vzít v úvahu rozlišení obrazovky, pozorovací vzdálenost nebo i limity dané velikostí místnosti či obývací stěny.

  • Full HD TV – u televizí s Full HD rozlišením by měla být vzdálenost TV od pozorovatele 2x – 3x větší než její úhlopříčka.
  • 4K Ultra HD TV – u zařízení vybavených 4K rozlišením by měla být délka úhlopříčky stejná jako vzdálenost pozorovatele od TV.

Mezi uživateli jsou nejvyhledávanější 40" televize (102 cm). Stále oblíbenější jsou také 50” televize (125 cm) a větší.

Nejznámější výrobci televizorů jsou Samsung, Philips, LG či Panasonic. Mezi oblíbené modely patří PHILIPS 43PUS7607/12 nebo LG 55UQ75009LF.AEU.

TV tuner DVB-T2

Součást každé televize. Jde o součástku, která umožňuje přijímání televizní signálu. Existuje několik typů TV tunerů, ale od roku 2020 (dle regionu) bude jediný dostupný tuner pro šíření digitálního televizního signálu tzv. DVB-T2. Pokud tedy pořizujete nový televizor, vyplatí se vybírat z těch, které již mají tento tuner zabudovaný. Přechod na nový TV signál vyřešíte také pořízením set-top boxu.

Satelitní technika

Digitální satelitní přijímače, tzv set-top boxy, dávají možnost přijímat digitální signál. Představují nezbytnost pro TV bez integrovaného digitálního přijímače, které po celorepublikovém přechodu na nové digitální vysílání jinak přestanou vysílat. Přijímače doplňují produkty ze sekce satelitní techniky.

TV příslušenství

K nejčastějšímu TV příslušenství patří zejména stojany a držáky k upevnění televize třeba na stěnu. Dále pak kabely, dálkové ovladače nebo antény.

Těžký výběr?
Valerie Lonerová vám s výběrem ráda pomůže.
V pracovní dny 8:00 - 17:00 volejte 499 599 800
Kdykoliv napište na info@ab-com.cz