+420 499 599 800 (po-pá, 8:00 - 17:00)

Objevte ty nejlepší Paměťové karty - ADATA, KINGSTON

Paměťové karty jsou malá elektronická zařízení sloužící k ukládání dat. Rozšíří paměť vašeho mobilního telefonu, fotoaparátu, notebooku nebo jiného zařízení a poskytnou vyšší kapacitu pro ukládání aplikací, hudby, videí, fotografií či her.

Těžký výběr? Hodně produktů?

Zaškrtněte ve filtrech, co je pro vás důležité
Předchozí 1 3

Objevte ty nejlepší Paměťové karty - ADATA, KINGSTON

Typy paměťových karet

SD karty

Základ představují SD karty. Používají se zejména do mobilních telefonů, tabletů, notebooků, digitálních fotoaparátů nebo outdoorových kamer. Nejčastější formáty jsou SDHC a SDXC. Jedná se o novější a výkonnější generace. SDHC nabízí kapacitu 4 GB – 32 GB, nejvýkonnější formát SDXC disponuje 64 GB – 2 TB.

Nejoblíbenějšími SD kartami z naší nabídky jsou Transcend 32GB SDHC (Class 10) UHS-I 300X a Toshiba SDHC UHS-I 64GB.

Micro SD karty

Jsou o více než polovinu menší než klasické SD karty a v současnosti jde o nejrozšířenější typ paměťových karet. Micro SD nejčastěji slouží k rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů, outdoorových kamer, dronů, přenosných GPS zařízení. Také u micro SD karet se dnes používají jejich výkonnější verze – Micro SDHC s kapacitou až 32 GB a micro SDXC karty s 32 GB až 2 TB.

Mezi oblíbené typy patří ADATA Premier Pro Micro SDXC karta 64GB UHS-I Class 10.

Compact Flash karty

Špičky mezi paměťovými kartami. Ačkoliv Compact Flash nedisponují tak kompaktními rozměry jako například micro SD karty, poskytují extrémní rychlost, odolnost a paměť až 256 GB. Využití najdou především v profesionálních fotoaparátech.

V této kategorii patří k oblíbeným výrobkům Transcend Compact Flash karta 16GB 1000x.

Jakou kapacitu zvolit?

  • Nenáročným uživatelům postačí 8 GB – 16 GB. Co se na ně vejde? Tisíce fotek, stovky aplikací a pár videí. Ideální pro mobily, digitální kompakty, mp3 přehrávače.
  • Střední kapacitu 32 GB využijete pro mobilní telefony i digitální zrcadlovky. Na kartu uložíte velkou spoustu fotografí a videí i ve vysoké kvalitě.
  • Kapacita 64 GB a vyšší uspokojí i náročnější uživatele, kteří například často stahují filmy.
  • Pro profesionální fotografy s nároky na rychlost a paměť se hodí karty Compact Flash.

Čtečky paměťových karet

Čtečky slouží k přenosu souborů z paměťové karty do počítače. K PC se připojují přes USB. Jejich hlavní výhodou je rychlost. Přenos dat do počítače přes čtečku karet trvá kratší dobu než stahování dat z přístroje pomocí USB kabelu. Umožňují také kopírování dat opačným směrem, z počítače na paměťovou kartu, což např. mnohé fotoaparáty samy o sobě neumožňují.

Mezi oblíbené čtečky patří Transcend USB 3.0.

Těžký výběr?
Valerie Lonerová vám s výběrem ráda pomůže.
V pracovní dny 8:00 - 17:00 volejte 499 599 800
Kdykoliv napište na info@ab-com.cz
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací