+420 499 599 800 (po-pá, 8:00 - 17:00)

Mobilní telefony

Elektronická zařízení, jejichž základní funkcí je telefonovat. Mobily už dnes ale umožňují mnohem více. Díky nim můžete nepřetržitě surfovat po internetu, vyřizovat e-maily, pracovat, fotit, vidět se s přáteli napříč kontinenty, číst knihy, hrát hry a mnoho dalšího. V mnoha směrech nahradí počítač.

Těžký výběr? Hodně produktů?

Zaškrtněte ve filtrech, co je pro vás důležité
Předchozí 1 3

Mobilní telefony

Mobily jsou nepostradatelnou součástí našich životů. Používáme je na denní bázi pro udržování vztahů, na práci, přístup k informacím i jako zdroj zábavy.

Typy mobilních telefonů dle konstrukce

Dotykové mobilní telefony

Chytré telefony, tzv. smartphony, disponují dotykovou obrazovkou. Díky ní jsou snadno ovladatelné při surfování na internetu, úpravě fotek či hraní her. Chytrá mobilní zařízení mají zabudovaný operační systém, nejčastěji iOS nebo Android. Nainstalujete do nich velké množství aplikací jako Youtube, Instagram, Spotify, Skype, emailový klient, hry, aplikace k měření sportovních výkonů, kontrole spánkovému režimu, vzdělávací aplikace a spoustu dalších. Samozřejmostí je přístup k internetu. Velké oblibě se těší modely výrobců Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, LG a Sony.

Tlačítkové mobilní telefony

Klasické mobilní telefony nabízejí pouze základní funkce jako telefonování a psaní zpráv. Nemají zabudovaný operační systém. Ocení je především konzervativní uživatelé neholdující moderním technologiím, senioři a všichni, kteří potřebují telefon pouze na volání. Klasické tlačítkové telefony jsou zpravidla jednoduché na ovládání. Mobily určené vyloženě seniorům se vyznačují velkou a dobře viditelnou klávesnicí. Vyrábí je například česká značka Aligator. V nabídce naleznete také tzv. véčka. Ač jsou tlačítkové mobilní telefony na ústupu, stále mají své příznivce. Mezi důležité výrobce v této kategorii patří Nokia.

Další důležité parametry

Při nákupu mobilního telefonu vezměte v potaz následující parametry:

  • Velikost displeje – tlačítkové telefony mají úhlopříčku maximálně 3 palce. Oproti tomu chytrá dotyková zařízení začínají na 4 placích, ty nejoblíbenější disponují úhlopříčkou 5.5 palců a více. Větší obrazovka usnadňuje surfování po internetu a umocňuje zážitek ze sledování videí.
  • Cena – levné mobily pořídíte do 4 000 Kč. Většinou jde o tlačítkové telefony nebo dotykové mobily s nižším výkonem i rozlišením displeje a základním fotoaparátem. Špičkové smartphony pořídíte za více než 10 000 Kč, ty nejvýkonnější se pohybují i v řádech několika desítek tisíc korun.
  • Počet SIM karet – některá zařízení umožňují použít dvě SIM karty najednou. V jednom Dual SIM mobilu tak máte osobní i pracovní číslo.
  • Fotoaparát – mnoho uživatelů klade důraz na kvalitní fotoaparát v telefonu, a to proto, že na něj zachycují velkou část momentů ze života. Fotomobily nabízí výkonné fotoaparáty s řadou funkcí jako optická stabilizace obrazu, širokoúhlý objektiv, optický a digitální zoom či duální fotoaparát.
  • Odolnostodolné telefony ocení například sportovci. Vyznačují se zvýšenou odolností vůči nárazu, prachu a vodě.
Těžký výběr?
Valerie Lonerová vám s výběrem ráda pomůže.
V pracovní dny 8:00 - 17:00 volejte 499 599 800
Kdykoliv napište na info@ab-com.cz