+420 499 599 800 (po-pá, 8:00 - 17:00)
Těžký výběr?
Valerie Lonerová vám s výběrem ráda pomůže.
V pracovní dny 8:00 - 17:00 volejte 499 599 800
Kdykoliv napište na info@ab-com.cz

Mobilní telefony s Dual SIM

Do Dual SIM mobilu vložíte dvě SIM karty najednou. To se hodí, když třeba používáte různé tarify nebo potřebujete do jednoho zařízení dát soukromé i pracovní číslo. Mobilní telefony na dvě SIM karty často disponují i mnoha dalšími funkcemi, které je dobré zohlednit při výběru.

Těžký výběr? Hodně produktů?

Zaškrtněte ve filtrech, co je pro vás důležité

Mobilní telefony s Dual SIM

Jak fungují Dual SIM telefony?

U duálních mobilů existují dvě varianty, jak spolupráce obou SIM karet probíhá. Smartphony navíc často nabízí úpravu nastavení, kdy například jednu kartu využíváte pro volání a tou druhou pouze posíláte SMS zprávy nebo čerpáte mobilní data. Vložení dvou SIM karet je častá možnost u dotykových mobilů.

První variantou je režim stand-by. To znamená, že pokud s někým telefonujete a někdo jiný se chce dovolat na vaše druhé číslo, budete nedostupní. S tímto režimem se u mobilních telefonů setkáte nejčastěji. Druhým režimem je Full active, kdy se dá dovolat na obě čísla zároveň. Jeden hovor je možné podržet, vyřídit druhý a následně se zase vrátit k prvnímu.

Kombinovaný slot pro paměťovou nebo SIM kartu

Některé mobilní telefony dávají uživatelům na výběr, jestli použijí do druhého slotu paměťovou nebo SIM kartu. U těchto modelů si ověřte, jestli je vnitřní paměť dostatečně velká a hybridní slot pro vás nebude překážkou bezproblémového využívání mobilu. Hlavně foto mobily by měly nabídnout dostatek místa pro uložení fotografií.

Tip: Do většiny telefonů se dávají sloty pro nejmenší NanoSIM, ale někdy se setkáte i s variantou Micro SIM. Pro přechod z menší na větší velikost je třeba zajít za operátorem, který vám nabídne novou SIM kartu nebo rámeček pro zvětšení karty. Velikost slotu tedy není limitujícím faktorem při výběru mobilu.

Těžký výběr?
Valerie Lonerová vám s výběrem ráda pomůže.
V pracovní dny 8:00 - 17:00 volejte 499 599 800
Kdykoliv napište na info@ab-com.cz
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací