+420 499 599 800 (po-pá, 8:00 - 17:00)
Těžký výběr?
Valerie Lonerová vám s výběrem ráda pomůže.
V pracovní dny 8:00 - 17:00 volejte 499 599 800
Kdykoliv napište na info@ab-com.cz

Bezsáčkové vysavače

Vadí vám vyměňování sáčků do vysavače? Pak si pořiďte bezsáčkový vysavač. Využívá tzv. cyklonový efekt. Odstředivá síla odděluje částice nečistot, vícestupňové filtry se pak postarají o dočištění.

Těžký výběr? Hodně produktů?

Zaškrtněte ve filtrech, co je pro vás důležité
Předchozí 1 3

Bezsáčkové vysavače

Výhody a nevýhody bezsáčkového vysavače

Patří mezi víceúčelové vysavače. Zvládne klasické vysávání a poradí si i mokrým čištěním koberců. Na oplátku počítejte s vyšší hlučností přístroje. Sběrnou nádobku je třeba pravidelně čistit, ideálně po každém vysávání. Při nákupu se ujistěte, že je manipulace se sběrnou nádobou snadná. A to proto, aby se vám dobře odstraňovaly nečistoty.

Vodní vysavač

Pokud nemáte rádi zápach, který vydává vysavač při práci, nebo máte doma alergika, zvolte vodní vysavač MPM MOD-30 vysavač s vodní filtrací. Zachytává vysátý prach do nádoby s vodou, čímž zamezuje jeho další cirkulaci. Znečištěnou vodu pak jednoduše vylijete.

Jak vybrat bezsáčkový vysavač?

Důležitým parametrem při výběru je objem sběrné nádoby. Ta s obsahem do 2 l vystačí na úklid prostoru o velikosti cca 200 m2. Objem nad 2 l pak zaručí dostatečnou výdrž i pro úklid větších prostor, rodinných domů atp.

Pozornost věnujte i typu filtru. Základním typem je mikrofiltr, vyrobený z molitanu nebo tkaniny. Mikročástice spolehlivě zachytí HEPA a EPA filtry. U těch platí, že čím vyšší číslo, tím lepší filtrace. Praktický je omyvatelný filtr – nemusíte řešit jeho výměnu, stačí jej očistit vodou a nechat oschnout.

Výkon a příkon vysavače jsou rovněž podstatnými parametry. Pozor však na jejich záměnu. Příkon určuje spotřebu elektrické energie, proto platí, čím nižší číslo, tím lépe. Sací výkon je pak údaj o samotné výkonnosti vysavače. Závisí na typu hubice i kartáčů nebo na konstrukci vysavače. Hledejte ho na energetickém štítku přístroje. Označení A znamená nejlepší výkon, G pak nejhorší.

Vybírat můžete i podle značky. S výrobky těch nejznámějších značek, jakou jsou Hoover, Kärcher a Rowenta, máte jistotu kvalitního zpracování, dlouhé životnosti přístroje i dostupného servisu a náhradních dílů.

Příslušenství pro bezsáčkové vysavače

Součástí každého balení je univerzální kartáčová hubice. Je variabilní, díky vysouvacím kartáčům s ní zvládnete vysát koberce i podlahy.

Chováte doma psy, kočky nebo jiná zvířata, která pouštějí chlupy? Pak oceníte turbo kartáč, který zvyšuje výkonnost vysavače. Jestliže máte doma plovoucí podlahy a parkety, nezapomeňte používat parketovou hubici. Můžete se spolehnout, že podlahu nepoškrábe.

Těžký výběr?
Valerie Lonerová vám s výběrem ráda pomůže.
V pracovní dny 8:00 - 17:00 volejte 499 599 800
Kdykoliv napište na info@ab-com.cz