+420 499 599 800 (po-pá, 8:00 - 17:00)

Baterie a napájení

Baterie jsou zdrojem energie pro dálkové ovladače, hodinky, svítilny, ruční nářadí, automobily či nejrůznější elektronická zařízení – mobily, notebooky, MP3 přehrávače....
Všechny tyto výrobky potřebují k životu právě baterie.

Těžký výběr? Hodně produktů?

Zaškrtněte ve filtrech, co je pro vás důležité
Předchozí 1 3 ... 13

Baterie a napájení

Dělení podle výdrže

Baterie jednorázové

Jednorázové baterie využijete do zařízení, které se vybíjí pomalu. Typicky jde o dálkové ovladače a podobné přístroje, kde nemusíte baterie často měnit. Výhodou je nízká pořizovací cena, nevýhodou fakt, že baterii po vybití už nepoužijete.

Dobíjecí baterie, akumulátory

Nabíjecí baterie lze za pomoci nabíječek používat opakovaně. Baterii po vybití znovu nabijete, má životnost až několikset cyků. I přes vyšší pořizovací cenu se akumulátor finančně vyplatí. A navíc přispějete k ochraně životního prostředí.

Typy dobíjecích baterií

  • NiCd – nejstarší typ dříve používaný v mobilních zařízeních. NiCd články mají nízkou kapacitu, obsahují kadminum, trpí samovybíjením i paměťovým efektem, což je pokles napětí akumulátoru v důsledku jeho opakovaného vybíjení na malou, ale stejnou hloubku vybití. Dobře fungují i za nižších teplot. Dnes se používají pouze u aku nářadí, protože dokáží používanému zařízení dodat vyšší proud, potažmo vyšší výkon.
  • NiMH – oproti předchozímu typu mají vyšší kapacitu a neobsahují toxické prvky. NiMH se používá do aku nářadí a jako dobíjecí baterie (AA, AAA).
  • Li-ion – nejrozšířenější typ článků v elektronických zařízeních. Lithiové baterie řeší některé nedostatky NiCd a NiMH baterií. Nedochází u nich k paměťovému efektu, samovybíjení je řádově menší. Vyznačují se vyšší životností a nižší hmotností. Nevýhodou je náchylnost na teplotní extrémy.
  • Li-pol – lithium polymerové akumulátory jsou podobné typu Li-ion. Stárnou o trochu rychleji, ale vyhodou je ještě nižší váha a lepší tvarovatelnost pro zařízení.

Měniče napětí, jinak také zdroje

Měniče napětí převádějí nízké stejnosměrné napětí (12 V nebo 24 V) na střídavé 230 V. Automobilový zapalovač promění v klasickou zásuvku a vy tak můžete v autě pracovat na laptopu, sledovat malou televizi nebo používat další malá přenosná zařízení.

Automatické nabíječky

Po nabití baterie se automaticky vypnou, není tedy nutné je ručně odpojovat od zařízení. Automatické nabíječky využijete zejména pro autobaterie.

Těžký výběr?
Valerie Lonerová vám s výběrem ráda pomůže.
V pracovní dny 8:00 - 17:00 volejte 499 599 800
Kdykoliv napište na info@ab-com.cz